sobota, 7 stycznia 2012

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cd

Jeszcze dobrych kilka lat temu coroczną tradycją było, że wraz ze znajomymi ubieraliśmy na siebie grube ciuchy, trzy pary skarpet i dwie pary rękawiczek i całą grupą braliśmy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, jako wolontariusze kwestując od rana do wieczora.Był to super czas pełen radości i niespodzianek, które spotkały nas podczas kwesty.
Pewnego roku poczuliśmy się jakbyśmy grali w filmie akcji. Schemat prosty. Dwie dziewczyny wypełnione puszki i jeden taki co miał ochotę na taki rarytas. Nic prostszego niż podbiec i zabrać swój łup. Jednak my nie odpuściłyśmy. Pościg za osiedlowym złodziejaszkiem, policja i odzyskana puszka. Rodzice mówili "było trzeba odpuścić nie biec za złodziejem, jeszcze coś by Wam zrobił", ale siła i chęć pomocy dzieciakom była silniejsza. Chęć działania, uczestniczenia w tym wydarzeniu- nie było innej opcji.


Podczas innego finału miałam inne przygody. Podeszła do nas babuleńka na oko ok 80 lat widać,że schorowana i się nie przelewa. Podchodzi do nas i wrzuca do puszki 500 zł - komentuje "cały rok z sąsiadkami zbierałyśmy, żeby dzieciom pomóc"...A nam zabrakło słów...starsza schorowana babinka, której widać samej przydałaby się pomoc....a tu takie wielkie serce, które chce brać udział w  Wielkiej Orkiestrze ...


Tegoroczny finał jest dla mnie bardzo bliski, dlatego to bo jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sama byłam kilagromowym wcześniakiem, nie było wtedy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie było sprzętu. Moim bliskim lekarze mówili ,że trzeba liczyć a cud. I cud się stał ....                 


Nie chcę, aby rodzice maluszków musieli liczyć na cud. Chcę, żeby mogli liczyć na fachową pomoc i dobry sprzęt, który uratuje życie ich dzieci.Dlatego apeluję, o wsparcie w dowolnej formie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Ze swojej strony tegoroczny finał wspieram przekazaniem kilku moich drobiazgów na licytację allegro, mam nadzieję, że maniacy rękodzieła też przyłączą się do Orkiestry,może nawet w ten sposób. 
Link do moich aukcji: 
2 komentarze: